Tijdens de FIBA 3X3 World Tour Masters en Women’s Series in Amsterdam organiseert Basketball Nederland op vrijdag 19 juni een coachclinic over 3X3-basketball. De clinic wordt verzorgd door voormalig 3X3-bondscoach Brian Benjamin en is bedoeld voor coaches die meer willen leren over de toegevoegde waarde van 3X3 in de ontwikkeling van spelers.

Tijdens de clinic legt Brian uit waarom 3X3-basketball een effectieve manier is om de individuele ontwikkeling van spelers te versnellen. Door het hoge tempo, de vele beslismomenten en de constante betrokkenheid van alle spelers biedt 3X3 een leeromgeving waarin technische, tactische en mentale vaardigheden snel worden ontwikkeld.

De clinic richt zich op coaches die 3X3 willen integreren in hun eigen trainingen of die spelers begeleiden die in de zomer actief zijn in het 3X3-circuit. Brian laat zien hoe je het 3X3-spel kunt structureren met behulp van afspraken en spelconcepten en hoe je deze principes vervolgens in trainingen kunt toepassen.

Van 19 tot en met 21 juni vormt de NDSM-werf in Amsterdam het decor voor de FIBA 3X3 World Tour en Women’s Series. Tijdens dit internationale evenement komen de beste 3X3-spelers ter wereld in actie. Naast topsport is er volop aandacht voor cultuur, entertainment en breedtesport.

De coachclinic maakt onderdeel uit van het programma rondom het evenement. Deelnemers aan de clinic ontvangen tevens een ticket voor de wedstrijden op vrijdagavond.

Praktische informatie

  • Datum: vrijdag 19 juni
  • Tijd: 17:00 – 18:30
  • Locatie: NDSM-werf, Amsterdam
  • Clinicgever: Brian Benjamin
  • Inclusief: toegangsticket voor de wedstrijden op vrijdagavond

Aanmelden voor de clinic kan via deze link.

Brian Benjamin