
Remy de Wit wordt per 1 september 2026 de nieuwe High Performance Director van de Nederlandse Basketball Bond. De 51-jarige De Wit maakt de overstap van de KNSB, waar hij sinds juli 2018 als Technisch Directeur verantwoordelijk was voor topsport, talentontwikkeling en competities binnen onder meer langebaanschaatsen, shorttrack, kunstschaatsen, marathonschaatsen en inlineskaten. Hij volgt Victor Anfiloff op, die de rol op interimbasis vervulde.
De Wit heeft een sterke achtergrond in de ontwikkeling van Nederlands basketbaltalent. Zo was hij vanaf 2009 verbonden aan het CTO Amsterdam, waar hij als hoofdcoach en eindverantwoordelijke leidinggaf aan het fulltime opleidingsprogramma voor talentvolle basketbalsters. Daarnaast was hij actief als coach van eredivisieteams en van het nationale vrouwenteam en nationale jeugdteams, waaronder de Nederlandse U19-vrouwen. Met dat team nam hij deel aan internationale eindtoernooien als het FIBA U19 Women’s World Cup.
Twee olympische cycli
Met de komst van De Wit haalt de NBB een zeer ervaren topsportbestuurder in huis. Gedurende zijn periode bij de KNSB was hij twee olympische cycli betrokken bij de ontwikkeling en prestaties van de TeamNL-disciplines. Tijdens de Olympische Spelen van Beijing 2022 en Milaan-Cortina 2026 behaalden de KNSB-disciplines gezamenlijk 36 olympische medailles, waarvan 18 gouden. De Spelen van 2026 waren met tien gouden medailles zelfs de meest succesvolle ooit voor de KNSB.
De Wit kijkt met trots terug op zijn periode in het schaatsen, maar ziet bij de Nederlandse Basketball Bond een prachtige nieuwe uitdaging. “De 3×3 teams vrouwen en mannen, evenals het rolstoelbasketbalteam bij de vrouwen, liggen op koers om in LA 2028 opnieuw voor de medailles te gaan. Ook zie ik veel groeipotentie bij de 5-tegen-5 teams en bij het rolstoelbasketbalteam van de mannen, zowel op het gebied van talentontwikkeling als topsport,” aldus De Wit.
Verdere ontwikkeling van de sport
Maarten Hoffer, Algemeen Directeur bij de NBB: “Remy kent onze sport en weet wat er nodig is om de volgende stappen te zetten. Met 25 jaar kennis en ervaring in de topsport zal hij van enorme waarde zijn in het verder ontwikkelen van onze sport. Tegelijkertijd wil ik namens de NBB onze grote waardering uitspreken voor Victor Anfiloff. In de afgelopen zes maanden heeft hij als interim technisch directeur met veel betrokkenheid meer rust, structuur en richting gebracht binnen onze topsportorganisatie. Daar zijn we hem zeer dankbaar voor.”
Fieke Ligthart, bestuurslid Topsport binnen de NBB: “Remy is voor veel mensen binnen het Nederlandse basketball een bekend gezicht. Als voormalig speelster heb ik al eerder met hem samengewerkt. Ik kijk ernaar uit om dat nu, vanuit mijn rol als bestuurslid, opnieuw te doen. Samen met onze collega’s blijven we bouwen aan sterke topsportprogramma’s en aan een toekomst waarin het Nederlandse basketball zich verder kan ontwikkelen.”
De komende maanden rondt De Wit zijn werkzaamheden bij de KNSB af en draagt hij zijn lopende taken over aan collega-directieleden en disciplinemanagers. Vanaf 1 september 2026 start hij officieel bij de Nederlandse Basketball Bond.
Beeld bij dit artikel: Carl Mureau via Schaatsen.nl
