De Nederlandse basketbalvrouwen hebben een nieuwe hoofdcoach. Bart Sengers zal de rol op interimbasis vervullen. Dat maakt de Nederlandse Basketball Bond vandaag bekend. De aanstelling is in eerste instantie voor de twee interlandperiodes waarin de vrouwen proberen zich te plaatsen voor EuroBasket. 

Sengers is een bekende in het Nederlandse vrouwenbasketbal. Hij promoveerde twee jaar geleden als Europees kampioen naar de A-poule met de vrouwen U20, en was de afgelopen jaren assistent van Vincent bij Sliedregt bij de nationale vrouwenploeg. Door de jaren heen won hij twee EK’s, als hoofdcoach of als assistent, in de verschillende meidendivisies. Hij kwam tijdens verschillende andere eindtoernooien óók op het podium. 

In het dagelijks leven is Sengers ‘Head of Performance Basketball’ aan de University of Edinburgh in Schotland. Daar werkt hij al meer dan tien jaar, en hij coacht er het succesvolle vrouwenteam. 

Duidelijke opdracht 

Bart Sengers: “Járen geleden zei ik tegen Meindert van Veen, toen hoofdcoach, dat ik zijn baan wel zou willen. Dat kon nog wel even duren zei hij, maar het is nu toch zo ver gekomen! Ik ga de uitdaging met veel enthousiasme aan, en met respect voor wat Vincent de afgelopen jaren bouwde. Ik heb veel ervaring in het vrouwenbasketbal en denk dat onze opdracht duidelijk is: proberen het EK te halen. Als we afspraken helder hebben, goed in ons vel zitten en een gedegen plan uitvoeren kunnen wij een heel goed team neerzetten.” 

Victor Anfiloff, interim Technisch Directeur bij de basketbalbond: “Bart heeft als assistent‑coach onder voormalig bondscoach Vincent van Sliedregt gewerkt en kent zowel de speelsters als het playbook door en door. Hij is een gedreven en gepassioneerde Nederlandse basketbalcoach die internationale ervaring heeft. We zijn er enorm blij mee hem als interim bondscoach aan te kunnen stellen.”