Vandaag vonden in Nieuwegein de lotingen plaats voor de Basketball Cup 2026-2027. Vanaf nu weet jij precies welke route jouw favoriete team af moet leggen om de prestigieuze Basketball Cup te winnen. Onderin dit artikel kijk je de volledige loting, uitgevoerd door oud-internationals Mohamed Kherrazi en Naomi Halman en competitieleider Pim de Vries van de NBB, terug.

Het weekend van de Basketball Cup Finals belooft sowieso veel nieuwe winnaars op het podium te brengen. In drie categorieën (V18, M19 én M22) zijn regerend cupwinnaars Celeritas-Donar, ZZ Leiden Triple ThreaT namelijk niet actief in het toernooi. Bij de M19 en M22 is er zelfs gegarandeerd een nieuwe finale: ook de verliezers van 2026 (Heroes Den Bosch, Celeritas-Donar) staan namelijk niet in de brackets.

In de tweede ronde konden teams van dezelfde club niet tegen elkaar loten. De laagst geplaatste teams spelen altijd thuis. Als beide teams uit dezelfde divisie komen, speelt het eerst genoemde team thuis.

Vrouwen U16

Vorig jaar domineerde UBALL de U16-brackets van de Basketball Cup, met winst bij de meiden én jongens. BS Leiden staat al vier jaar op rij in de finales van de cup. Komt het tot een rematch?

Mannen U16

Apollo en Triple ThreaT hebben nog twee teams in dit toernooi, dat vorig jaar door UBALL (Utrecht) werd gewonnen. Lokomotief uit Rijswijk, vorig jaar nog finalist, ontbreekt in het toernooi.

Vrouwen U18

Celeritas-Donar versloeg Basketbal Academie Limburg om de cup vorig jaar te pakken. De meiden van Celeritas schoven een leeftijdscategorie op, waardoor deze vrouwendivisie sowieso een nieuwe winnaar krijgt.

Mannen U19

BS Leiden won vorig jaar een kraker van Heroes Den Bosch om deze Cup te pakken. Bijzonder: in deze leeftijdscategorie zijn drie clubs (MBCA, Lokomotief en UBALL) die nog twee clubs in de running hebben.

Vrouwen U21

De 12 eredivisieteams zijn verdeeld in vier poules en spelen daarin al wedstrijden. De enige loting die voor de V21 daarom plaatsvond, was die om te beslissen welke poulewinnaars elkaar in de halve finale zouden treffen.

Mannen U22

Vorig jaar won het atletische Triple ThreaT van het grote, meer traditionele Celeritas-Donar. Beide teams doen niet mee in het toernooi waardoor we dus sowieso een nieuwe cupfinale krijgen.

Vrouwen Senioren

De WBL-teams stromen in vanaf de achtste finale, maar omdat het tien teams zijn, zullen er meteen teams uit de Women’s Basketball League in die achtste finales tegen elkaar uitkomen. Vorig jaar pakte GBI Van Dijk Grasshoppers de Cup tegen GET United, dat eerder dit seizoen revanche nam met winst van de Super Cup.

Mannen Senioren

De 5 BNXT Teams stromen in vanaf de achtste finales en zijn dus vrijgeloot voor de eerste loting. Vorig jaar won Donar (Groningen) de Basketball Cup in een uitverkocht, kolkend Topsportcentrum Almere van latere landskampioen Landstede Hammers uit Zwolle.

Livestream terugkijken