
Filmstudent Quinten Meijer neemt eind deze maand ‘DIMEO’ op: een korte film over het basketballeven van Dimeo van der Horst. Ten minste: als zijn crowdfunding de benodigde 80 procent bereikt. Ben jij bereid bij te dragen aan de realisatie van deze inspirerende film?
De crowdfunding-pagina vind je hier. De wervingsactie moet 80 procent (7600 euro) bereiken, voor het geld om uitgekeerd te worden. Er zijn verschillende pakketten – elk met hun eigen tegenprestatie, zoals een gesigneerde poster.
Quinten Meijer, 22 jaar, heeft twee passies: Films maken en basketball. Als producent in opleiding besloot hij ook zelf een film te willen schrijven en regisseren. Hij zag kans de twee liefdes te combineren en besloot contact te zoeken met Dimeo van der Horst, die op dat moment druk was met de Olympische Spelen van Parijs.
“Hij leek me gewoon een coole kerel”, verklaart Quinten zijn keuze voor Van der Horst. Na Parijs ging Dimeo trouwen, maar de twee kwamen al snel in contact. Meijer: “We videobelden en wat later ontmoetten we elkaar. In eerste instantie wilde ik vooral van hem weten hoe het wereldje in elkaar zit. Maar toen ik Dimeo’s levensverhaal hoorde wist ik dat het veel meer inspirerend was dan ik ooit zelf zou kunnen schrijven.”

Verlies als rode draad
Van der Horst voelde zich vereerd, toen Quinten zei de film op hem te willen baseren. “Ik vind mezelf helemaal niet speciaal. Maar ik heb wel dingen meegemaakt die zwaar zijn, bijvoorbeeld het overlijden van m’n moeder op m’n éénentwintigste.” Dat verlies loopt als een rode draad door de film, zonder dat het expliciet benoemd wordt. “Het komt naar boven op een manier die ik nooit met iemand besproken heb, behalve met mijn vrouw en oma”, zegt Dimeo. “Deze film is een mooie ode aan haar, en heel speciaal voor mijn oma om nog mee te maken.”
“Het is zeker geen documentaire”, aldus Quinten, “maar een korte speelfilm die zo dicht mogelijk bij de waarheid ligt.” Hij nam wat artistieke vrijheden en moest één keer op Dimeo leunen om het verhaal realistisch te maken. Dimeo: “Hij schreef dat ik een vrije worp moest missen, via de ring. Ik zei dat het een airball moest zijn. Anders zou een coach niet boos worden.”
Hoop en inspiratie
Ook al noemt Quinten de film een vrij duister verhaal: het is geen depressieve zit. Lachend: “Die neiging heb ik altijd wel in de dingen die ik maak, om het vrij donker te maken. Maar het werkt denk ik toe naar een optimistische, inspirerende boodschap. Dat verhaal hoop ik te vertellen.”
Figuranten gezocht!
Heb jij altijd al eens in een basketbalfilm willen spelen? Quinten en zijn crew zijn voor vrijdag 25 juli op zoek naar figuranten. Ben jij tussen de 20 en 25 jaar en wil je in de basketbalscène? Of wil je (leeftijd niet belangrijk) in het publiek zitten? Filmlocatie is De Maaspoort in Den Bosch. Tijdstip: nog te bepalen, maar zal ‘overdag’ zijn. Meer info en inschrijven: dimeofilm@hotmail.com.