
Zo meteen (vrijdag 11 juli) start voor de Orange Lions mannen onder 20 jaar het Europees Kampioenschap in de B-divisie. Coach Koen van Gerwen werkt met een jong, getalenteerd team: “Dit is een groep leergierige gasten.”
De Mannen U20 vertrokken richting Yerevan, de hoofdstad van Armenië, met een divers gezelschap. Vier jongens zijn eerstejaars U20-spelers, voor vier anderen is het hun eerste EK. “We zijn in onze totaliteit niet heel ervaren”, zegt Van Gerwen, die ook assistent-coach is bij het Nederlands mannenteam. “Het wordt interessant om te zien hoe we met de druk van een EK omgaan.”
Vier keer oefenen
Van Gerwen houdt zich vast aan wat hij zag en meemaakte tijdens de korte, maar goede, voorbereiding. In een ideale wereld had hij langer met de groep gehad, zegt hij. Nu kon hij vier keer oefenen: twee keer tegen de U20 van A-land België én twee keer tegen de Nederlandse U24. “We verloren de wedstrijden, maar we speelden over het algemeen goed. Ik hield er een positief gevoel aan over.”
De jongens bleken enorm coachbaar en gedisciplineerd. Talentvol en respectvol. Maar hij zag ook wat er beter kon. “Als er fysieke druk komt, hadden we daar moeite mee. Maar dat ging in die twee oefenwedstrijden ook steeds beter. Verder heeft onze hele voorbereiding zich in Nederland afgespeeld. Nu spelen we in een vreemde arena, in een vreemd land. Hoe gaan we daarmee om?”
Aan de inzet zal het niet liggen, zegt hij. Ook al is het een U20-groep: deze jonge mannen zijn professionals en ze voelen aan dat dit podium kansen biedt. De tegenstand is sterk. Deze jongens zijn dat ook. Hun wedstrijden volg je via de social media-kanalen van Basketball Nederland én via de (gratis) YouTube streams van FIBA.
Speelschema
Vrijdag 11 juli, 10:30 uur: Noord-Macedonië – Nederland
Zaterdag 12 juli, 15:30 uur: Nederland – Denemarken
Zondag 13 juli, 16:30 uur: Nederland – Zwitserland
Dinsdag 15 juli, 14:00 uur: Oostenrijk – Nederland
Woensdag 16 juli, 19:00 uur: Nederland – Georgië
De foto bij dit artikel (via FIBA.com) is van het EK van vorig jaar en bevat dus spelers die niet bij de huidige selectie zitten. Ter illustratie.